Towarzystwo Miłośników Ziemii Raszkowskiej
aktualności

Z wizytą w Borysławiu

Na zaproszenie Polskiego Towarzystwa Kulturalnego "Zgoda" w Borysławiu na Ukrainie, z którym od kilku lat współpracujemy, w dniach od 18 do 22 sierpnia nasi przedstawiciele gościli w Borysławiu. Na Ukrainę pojechało 5 osób: Halina Kądziela, Maria Tomaszewska, Iwona Gruszczyńska, Marcin Kasprzak i Paweł Błaszczyk. Wszyscy goszczeni byli w rodzinach, z których dzieci gościły wcześniej w Raszkowie.
Polska delegacja została bardzo serdecznie przyjęta. Pierwszego dnia zwiedzała Truskawiec, który jest pięknym sanatoryjnym kurortem. Następnego dnia pojechała do Drohobycza, zwiedzać Starówkę, Muzeum Ziemi Drohobyckiej i Galerię Sztuki Sakralnej. Wieczorem wszyscy zostali zaproszeni na kolację w restauracji, gdzie serwuje się tradycyjne pierożki w sosie grzybowym podawane w kamionkowych świnkach. W sobotę przedstawiciele TMZR pojechali do Lwowa, gdzie zwiedzali Operę, Muzeum Kawy, muzealną aptekę, katedrę ormiańską, a także odwiedzili targowisko z wyrobami regionalnymi.
W niedzielę odbyło się spotkanie w kościele z miejscową polonią a po spotkaniu zorganizowany został wyjazd do Schodnicy znanej ze wspaniałego mikroklimatu i źródeł wód leczniczych.
Pożegnalny wieczór odbył się u Państwa Kuśnierzów. Gospodarze przygotowali wiele smakołyków.
Bardzo dziękujemy naszym Przyjaciołom z Borysławia za gościnę, ciekawy program pobytu i prezenty, którymi nas obdarowali.

18-10-2016
pogoda.net

Coded by Mikipa
Panel administracyjny